Psychoterapia indywidualna

 Psychoterapia w ujęciu systemowym

           Terapeuta systemowy stara się widzieć swojego klienta w sieci wzajemnych oddziaływań z osobami z rodziny i innego otoczenia (np. pracy) i stara się pomagać klientowi w poszerzeniu jego spojrzenia na samego siebie w tych relacjach.

Terapeuta, mając świadomość tego, że każdy postrzega świat i siebie w  tylko sobie właściwy sposób, nie hołduje tzw. obiektywnej, niezależnie istniejącej „prawdzie”, stawia wiele pomocnych pytań i zaprasza klienta do różnych zadań, starając się powołać do życia inne możliwe opowieści — alternatywne historie — o nim samym, jego życiu, problemie i rozwiązaniu.Poza słowem operuje też innymi metodami, np. językiem przestrzeni, przedstawiając przestrzennie (z zastosowaniem przedmiotów lub osób) relacje elementów systemu. Wszystko po to, by doprowadzić do zmiany, która będzie użyteczna dla klienta, zdejmie z niego cierpienie, doda mu poczucie wpływu na siebie i swoje życie.

           Terapia systemowa przy uwzględnieniu specyfiki problemu klienta może trwać od kilku spotkań do około roku, półtora. Sesje terapeutyczne odbywają się raz na 2–3 tygodnie, w miarę postępowania procesu terapeutycznego odstępy między spotkaniami mogą być jeszcze dłuższe

 

 

skorzystaj z kalendarza rezerwacji i zarezerwuj wizytę

 
Mgr Alicja Antczak- Kuczyńska - psychoterapeuta
Mobile:  
664 302 001  
E-mail:  
© 2016 QUEST - Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii
Strona główna | Quest | Oferta | Galeria | Rezerwacja wizyty | Kontakt
Projekt i realizacja KAMPEKI