Psychoterapia par i rodzin

          Na spotkanie z terapeutą warto wybrać się gdy w Twoim związku następuje m.in. pogorszenie wzajemnych relacji, silna zależność od siebie i trudności w zachowaniu autonomii, wzrost obojętności, próby manipulowania partnerem, niezrozumienie wzajemnych potrzeb i oczekiwań, zaniepokojenie z powodu przerzucania własnych trudnych doświadczeń na współmałżonka, oziębłość seksualna, perspektywa rozpadu związku.

 

 

Można spędzić w sposób sensowny lata z jednym człowiekiem,

po to by mu pomóc w rozumieniu siebie...

                                                                                      Zygmunt Freud

 

Jaki jest cel terapii par ?

 

         Celem terapii jest pomoc w zrozumieniu uczuć, myśli i potrzeb swoich oraz partnera stanowiących podłoże nieprawidłowych relacji, a także w dzieleniu się nimi. Wiąże się to z potrzebą zmiany osobowości, schematów poznawczych i emocjonalnych, nauką mówienia o swoich uczuciach. Są to dość odległe cele terapii, dlatego terapeuci pracują z małżonkami zwykle przeszło rok.

Gdy pary zgłaszają się w kryzysie, terapeuci pomagają w zrozumieniu i przezwyciężeniu go. Zazwyczaj, po zażegnaniu bieżącego kryzysu angażują się oni w terapię długoterminową, która nie jest już formą doraźnej pomocy  ale bardziej trwałym oddziaływaniem.

W niektórych sytuacjach, czasami ze względu na oczekiwania małżonków - psychoterapeuci prowadzą terapię krótkoterminową, koncentrując się wówczas na specyficznie wybranych problemach i określonych w kontrakcie terapeutycznym celach.

 

skorzystaj z kalendarza rezerwacji i umów sie na wizytę

 
Mgr Alicja Antczak- Kuczyńska - psychoterapeuta
Mobile:  
664 302 001  
E-mail:  
© 2016 QUEST - Gabinet Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii
Strona główna | Quest | Oferta | Galeria | Rezerwacja wizyty | Kontakt
Projekt i realizacja KAMPEKI